AYNA

Ona her bakışımda Rabb bana yalnızca kendini aynalamıştı. Bir bedenden öte önce ruhuna bağlıydım. Sonra gülüşü, yürüyüşü, kokusu ve en çokta elleri. Parmaklarını sevdim onun. Sevdiği herşeyi, sevmediklerini, fikirlerini, savunmasını, korkularını, dile getirmeye çekindiklerini duymayı, onu ta ki ben bulana dek büyüten, onu bana hazırlayan herkesi, her duyguyu çok sevdim.

Sonra Dünya’yı sevdim. Onu bana getiren sebepleri, beni ona taşıyan kaldırımları sevdim. Çektiğimiz tüm ızdırapları, geldiğimiz noktayı, Dünya’nın onu bana sunma biçimini, sunarken uzak tutma niyetini sevdim. Yaşamış ve halen yaşamakta olan tüm insanları koşulsuz sevdim. Eril ve dişil yaradılışlarını oldukları gibi, doğal haliyle sevdim. Değiştirme, değiştirilme çabası güdümlenmeyen sevginin en saf sevgi oluşunu ve beni onunla buluşunu sevdim. Öfkemi bana unutturuşunu ve yine tüm Dünya’yı besleyen sonsuz şefkati içime dolduruşunu çok sevdim. Bambaşka sevdirdi, sevdim…

Feyza

goodsoul tarafından yayımlandı

info@goodsoul.net GOODSOUL LLC Amerika Menşeli bir kuruluştur. Türkiye'de hizmet vermemektedir. Bireysel ve Toplumsal Farkındalık Alanında Faaliyet Göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: